رایگان ثبت نام کنید ، 35000 تومان اعتبار بگیرید!!! خرید اشتراک ویژه

پروژه پایتون : مینی پروژه ماشین‌حساب

در این تمرین، قرار است مرحله به مرحله ساخت یک ماشین حساب ساده را باهم پیش ببریم.

ابتدا فایل calculator.py را دانلود کنید.

در این ماشین حساب، 4 تابع جمع و تفریق و ضرب و تقسیم قابل محاسبه است. قسمت هایی که با کامنت TODO# مشخص شده را باید کامل کنید.

در قسمت بعدی، برنامه از کاربر می‌خواهد عملیات مورد نظرش را وارد کند و اگر ورودی غیر مجاز بدهد خطا خواهد گرفت.

فعلا نگران بخش دوم نباشید ما آن را برای شما به صورت کامل آماده کرده‌ایم، ولی انتظار داریم با خواندن این کد متوجه بشوید که هر بخش قرار است چه کاری انجام دهد.

 

قدم اول) در یک فایل pdf در یک پاراگراف مختصرا توضیح دهید که از خط 20‌ام کد به بعد چه کاری انجام می‌دهد.

راهنمایی: تابع input همان‌طور که می‌بینید، می‌تواند از کاربر ورودی دریافت کند.

 

قدم دوم) با توجه به ویدیو های ابتدایی دوره، فکر می‌کنید این ماشین حساب چه ایرادی هنگام تقسیم دارد؟ چه طور می‌توان آن را حل کرد ؟ (جواب حداکثر در یک پاراگراف در قالب pdf )

 

قدم سوم) از شما انتظار داریم همان طور که جادی در ویدیوها جست و جو می‌کرد، درباره تابع input که در کد استفاده شده در اینترت جست و جو کنید و نحوه ی کار آن را بخوانید و در یک گزارش آنچه اموخته اید را توضیح دهید. (جواب حداکثر در یک پاراگراف در قالب pdf )

 

قدم چهارم) توابع add ، subtract، multiply  وdivide را کامل کنید. این توابع باید خروجی خواسته شده را برگردانند. (یعنی از return استفاده کنید.)

 

تبریک! شما مهم‌ترین قدم مهم در برنامه نویسی را برداشته‌اید ! شما یاد گرفتید مطالب جدید را سرچ کنید و یاد بگیرید! همچنین توانستید یک کد ناقص که مال شخص دیگری بود را کامل کنید که بزرگترین دغدغه ی بسیاری از برنامه‌نویسان است!

دانلود باکس
درباره این مطلب نظر دهید !
error: